تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


کتاب «جمعیت ایران افزایش یا کاهش؟» منتشر شد


کتاب «جمعیت ایران افزایش یا کاهش؟» به اهتمام اداره انتشارات شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
 در پیشگفتار این کتاب که توسط «اکرم حسینی مجرد» تالیف شده است، می‌خوانیم: جمعیت همواره از مهمترین ارکان جوامع انسانی و اساس شکل گیری تمدن‌ها است. اقتدار اقوام و ثبات کشورها علاوه بر بزرگی سرزمین و امکانات تحت اختیارشان، با تعداد نفوس آن نیز ارزیابی می شود.  در مکاتب بزرگ الهی نیز قداست نفوس انسانی و حفظ بقای آن از اصول اولیه است  و جلوگیری از تولد انسان‌ها از گناهان کبیره به ‎‌شمار می آید.

 در بخش دیگری از این پیشگفتار آمده است: واقعیت‌های تاریخی نشان می‌دهد که اساس و مبنای شکل گیری برنامه‌های تنظیم خانواده که همواره مورد توجه و حمایت سازمان‌های بین المللی و قدرت‌های بزرگ جهانی از جمله آمریکا بوده‌است، از سلطه طلبی و برتری جویی این قدرت‌ها ناشی می‌شود.

عناوین برخی از فصول این کتاب به شرح ذیل است: برخی تعاریف و اصطلاحات جمعیتی، مروری بر تحولات جمعیت در جهان، جنگ جمعیتی، سیر تحولات جمعیت در ایران، چالش‌ها و مسائل انتقال جمعیتی در ایران و برنامه‌های تنظیم خانواده در ایران.

این کتاب در 256 صفحه و در شمارگان 1000 جلد، توسط اداره انتشارات دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی روانه بازارشده است.

كد خبر:13446
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1392/08/05