تماس با ما   صفحه اصلي   نقشه سایت   انگليسي   العربيه   اردو  
نسخه چاپي


چهارمین گزارش ارزیابی خرد آموزش عالی منتشر شد


چهارمین گزارش ارزیابی خرد آموزش عالی به همت معاونت نظارت و راهبری مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی منتشر شد.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، بخش ارزیابی آموزش عالی در شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاکید بر پیچیدگی و پویایی کیفیت در آموزش عالی، پس از سالها تلاش مشتمر(بیش از 14 سال) چهارمین ارزيابي خُرد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري را از طريق داده‌هاي ارائه شده توسط دانشگاه‌ها (مربوط به سال‌هاي 92-93) پس از تجزيه و تحليل در قالب 159 جدول و 86 نمودار و گزارش مستند تهیه کرده است.

آمار و اطلاعات اين گزارش مربوط به حدود 65 دانشگاه وابسته به وزارت علوم، تحقيقات و فناوري است که آمار و اطلاعات خود را کم و بيش در سامانۀ ارزيابي هيأت نظارت و ارزيابي وارد کرده اند.

بسياري از اطلاعات موجود در اين گزارش براي اولين بار و به صورت اختصاصي از طرف هيأت نظارت و ارزيابي فرهنگي و علمي ارائه ‌شده است و در صورتي که آمار و اطلاعات وارد شده در ديگر بانک‌هاي اطلاعاتي (نظير گزارش‌هاي آموزش عالي و قانون بودجۀ کل کشور) موجود بوده‌اند، مطابقت صورت گرفته و در صورت لزوم اصلاح شده‌اند.

چهارمین ارزيابي خُرد دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالي با محوريت اطلاعات ارسالي از طرف دانشگاه‌ها تدوين شده اما با اين وجود، براي پربارتر شدن گزارش، در صورت لزوم از دیگر منابع اطلاعاتي (همچون سازمان سنجش آموزش کشور، مؤسسۀ پژوهش و برنامه‌ريزي آموزش عالي، يونسکو و ...) نيز استفاده شده است.

این گزارش شامل فصول شاخص های کلی،شاخص های آموزشی، شاخص های پژوهشی،شاخص های دانشجویی، شاخص های فرهنگی،امکانات و اعتبارات است.
كد خبر:32074
منبع خبر:دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
تاريخ خبر:1394/04/16